Képalkotó hüvelyszonda - A medencefenék izomzatának vizsgálatára
VTI - Vaginal Tactile Imager
A legújabb technológia
urológiai
nőgyógyászati
fizioterápiás
szülészeti
nőegészségügyi felhasználásra.
Nyomásérzékelés és a mért izomrugalmassági eredmények rögzítésének elvén működő berendezés, amely a medencefenék és hüvelyizomzat állapotának objektív felmérésében nyújt professzionális segítséget.
„A hüvelyszonda a hüvelyi szövetek rugalmasságának kvantitatív mérőeszközéül szolgálhat…”
International Urogynecology Journal
ÚJDONSÁG
A fizikai vizsgálatok – beleértve a szövetek tapintásos vizsgálatát, illetve a vizuális állapotfelmérést – mindezidáig a legelterjedtebb és egyben legsikeresebb diagnosztikai módszerek voltak az orvoslás történelmében. A medencefenék rendellenességeinek diagnosztizálására is ezen vizsgálati módok voltak eddig a leggyakoribbak. Mindazonáltal a fizikai, tapintásos vizsgálat eredményeinek számszerűsítése és rögzítése a rendelkezésre álló hagyományos eszközökkel nem lehetséges, így a hüvelyt körülvevő szövetek rugalmasságának, ill. a medencefenéki izmok akaratlagos és reflexszerű működésének objektív mérése eddig nem volt kivitelezhető.
A VTI KÉSZÜLÉK
A hüvelyszonda 96 nyomásérzékelő szenzorral, orientációs érzékelővel (gyorsulásmérő), beépített hőmérsékletérzékelőkkel és mikro-melegítőkkel rendelkezik.
Lehetővé teszi:
A hüvely nagy felbontású, valós idejű, nyomásérzékelésen alapuló feltérképezését.
Nyomásminta (érzékelési kép) készítését a hüvely elülső és hátsó faláról.
Az anatómiai méretek és a medencefenéki kötőszövetek és izomzat rugalmasságának vizuális megjelenítését.
Kerületi taktilis kép készítését a hüvely faláról (nyomásminták a hüvely bal és jobb oldaláról)
Dinamikus nyomásválasz rögzítését a medencefenék izmainak összehúzódásáról (akaratlagos és akaratlan kontrakció és elengedés, Valsava-manőver)
A LEGMODERNEBB TECHNOLÓGIA
A képalkotó hüvelyszonda (VTI) egy orvosi készülék, melynek célja a hüvely belsejéből beolvasni és feltérképezni a nyomásadatokat, hogy feltérképezzük a hüvely és a medencefenék állapotát, és felmérjük a medencefenék izom-összehúzódásait. A stressz-inkontinencia és a medencei prolapsus helyes diagnosztizálásához és hatékony kezeléséhez szükséges minél alaposabban megérteni a medencefenék ill. a medence tartószerkezeteinek működését és felépítését, hiszen így válik lehetővé, hogy a legminimálisabban invazív beavatkozással a legeredményesebb kezelést határozzuk meg a páciens számára, és a legkiszámíthatóbb legyen az eljárás eredménye.
Információ és bejelentkezés:
LIFE Egészségcentrum
www.lifecentrum.hu
Telefon: +36 22 340 048